skip to Main Content
Rychlá a snadná půjčka do 300 000 Kč

Půjčte si 10 000 až 300 000 Kč a získejte nejschvalovanější nebankovní ještě dnes.

  • 97 % schválených žádostí
  • Vyřízení už do 10 minut
  • Vše z pohodlí domova
  • Bez nahlížení do registru
  • Bez doložení příjmu

Výše půjčky
až 300 000 Kč

Splatnost půjčky
1 – 84 měsíců

Úrok od
0 %

Půjčky od soukromých osob

Možností, od koho si v případě špatné finanční situace půjčit nějaké peníze, je mnoho. Nabízejí se banky, nebankovní společnosti či dokonce soukromé osoby. O prvních dvou variantách již byly napsány tisíce řádků, ale o půjčkách od soukromých osob se toho ví poměrně málo. Přitom jde o úvěry, které jsou mnohdy výhodnější než všechny ostatní. Výše úroku totiž vždy záleží na domluvě a na možnostech vymahatelnosti dluhu.

Půjčky od soukromých osob jsou opravdu zajímavou možností, jak získat klidně i velký finanční obnos. Stačí získat kontakt na člověka, který má nějaké volné finanční prostředky, domluvit si s ním výši úvěru a podmínky splácení. Vše může být velmi rychlé a takto získanou hotovost lze využít úplně na cokoliv. Půjčkou od soukromé osoby financujte například rekonstrukci bytu, nákup nového vybavení nebo třeba dovolenou do zahraničí, po které roky toužíte.

Co po vás nejspíš soukromý věřitel bude chtít?

Soukromí věřitelé se více než velké nebankovní společnosti musí zajistit proti tomu, že byste například přestali splácet. Nejčastěji tedy řeší půjčování peněz směnkou. To je pro ně nejvýhodnější varianta a pro vás v podstatě také. Vzhledem k snadné vymahatelnosti nemusí být úrok u tohoto typu úvěru příliš vysoký a vás tak tyto půjčené peníze vyjdou poměrně levně. Jen je potřeba dodržet několik zásad, které pro směnky a tedy i půjčky od soukromých osob platí.

Za prvé si zkontrolujte, zda má směnka všechny zákonem předepsané parametry. Nejlepší bude, když si seženete v papírnictví tiskopis směnky a ten společně s věřitelem vyplníte. Dále určitě nezapomeňte na to, znemožnit dopsání jakékoliv číslice k zapsané částce úvěru. Předejte tím případným problémům s nepoctivci, kteří by si chtěli něco přidat. To nejdůležitější ovšem je, aby byla před vašima očima splacená směnka ihned zničena tak, že nebude už možné ji proti vám někdy použít. Pokud toto dodržíte, nemáte se u půjčky od soukromých osob čeho bát.

Back To Top